Om Agarwal
Młody naukowiec z Kanady zafascynowany sztuczną inteligencją. Przez swoje zainteresowania utorował drogę lekarzom do łatwiejszej diagnozy raka piersi z wykorzystaniem technologii deep learning. Dzięki idei Oma, porównanie jednego przypadku ze standardami z całego świata stało się proste.
Joanna Budzis
Olimpijka i psycholog sportu. Polska pływaczka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, srebrna medalistka mistrzostw Europy juniorów i seniorów, olimpijka z Pekinu 2008. Absolwentka University of Pittsburgh (USA) oraz Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Założycielka STREAMLINE Leadership Academy - Centrum Psychoedukacji Sportowców. W ramach swojej pracy prowadzi szkolenia dla młodych oraz profesjonalnych zawodników, drużyn, ich trenerów i rodziców. Prelegentka ogólnopolskich konferencji szkoleniowych trenerów. Współpracuje z zawodnikami kadry olimpijskiej i paraolimpijskiej.
Emilian Snarski
Doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista chorób wewnętrznych i hematologii, adiunkt na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracuje w międzynarodowych organizacjach opracowujących standardy przeszczepiania szpiku. W Warszawie wprowadził nową metodę przeszczepiania własnych komórek krwiotwórczych pozwalającą na bezpieczne zabiegi u osób, które wcześniej nie miały na to szansy.
Artur Rogalski
Niektórzy fotografowie przemierzają ogromne odległości, żeby uwiecznić górskie pejzaże. On postanowił fotografować krainy, które są jeszcze bardziej odległe... które istnieją tylko w jego wyobraźni. Artur Rogalski to nagradzany fotograf, który swoją pracę i pasję realizuje mimo wszelkich przeciwności.
Albert Hobohm
Pracując na styku psychologii i biznesu, Albert Hobohm opowie o niezwykle ciekawej przyszłości moralności. Swoją pasję do filozofii dzieli z precyzją i celem. Zbierał prawdziwe doświadczenie świata w renowacji domów dziecka w Ghanie i nauce medytacji w Indiach. Usłyszymy od niego o różnych perspektywach na temat świata jaki budujemy. Ten prelegent zapewni nam świeże spojrzenie na codzienne życie!
Marek Postuła
Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii. Związany jest z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, lecz doświadczenie zdobywał także w USA, był stypendystą Fullbrighta, aktualnie studiuje również w London School of Economics. W swoim TEDx talku poruszy temat zależności między długością życia a jej jakością. Dowiemy się co może stać się nowym, zaskakującym elementem zyskującej na popularności medycyny stylu życia oraz jak każdy z nas może mieć aktywny wpływ na swoje zdrowie.
Dota Szymborska
Kończy doktorat na UMCS, wykładała na Uniwersytecie Warszawskim, triathlonistka i maratonka. Jak mówi sama o sobie: Jestem filozofką, która kocha dylematy etyczne. Zafascynowana zagadnieniami sztucznej inteligencji oraz nowymi technologiami. Podczas swojego wystąpienia postara się połączyć obie te pasje i pokazać jak dużo dylematów moralnych przyniesie nam przyszłość, w której auta autonomiczne staną się codziennością.
Pani Miesiączka
Dotyczy połowy populacji Ziemi, mimo to od tysięcy lat w większości społeczeństw pozostaje tematem tabu. Dwie kobiety – Barbara i Kamila – zdecydowały z tym walczyć i zaczęły głośno mówić o menstruacji. Za pomocą mediów społecznościowych, jak i występów publicznych, na co dzień prowadzą edukację na temat cyklu miesiączkowego, seksualności i ciałopozytywności. Aby skutecznie zwalczać uprzedzenia i zwiększać świadomość społeczną ich akcje nie są kierowane wyłącznie do młodych dziewczyn i kobiet, ale również do mężczyzn. Na konferencji TEDxWUM poruszą wątek ubóstwa menstruacyjnego, zdrowia seksualnego kobiet oraz przełamywania tematu tabu związanego z menstruacją w naszej kulturze.